Про проєкт

Інструмент розроблений Укравтодором спільно з Міністерством цифрової трансформації та за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS».

Для чого потрібні геодані

В 2020 році в рамках програми «Велике будівництво» заплановане відновлення понад 6 тис. км доріг. На це держава спрямовує понад 100 млрд грн., або 8% відсотків від усіх видатків бюджету.


Важливу роль у реалізації проекту з будівництва доріг в Україні можуть відіграти саме відкриті геодані, адже вони сприятимуть прозорості процесу та контролю зі сторони громадськості – тепер легше перевірити, наскільки інформація в документації відповідає реальному стану. Скориставшись геокалькулятором можна перевести наведені в документації лінійні координати в конкретні геолокації, після чого виїхати на місце ремонту дороги і пересвідчитись, чи справді ведуться ремонтні роботи на цій ділянці дороги чи її довжина відповідає тій, що вказана в документації, тощо.

Досвід інших країн показує, що відкриття геопросторових даних мають значні економічні наслідки, адже сприяють розвитку приватного сектору, у тому числі завдяки інтеграції цих даних в ІТ рішення для бізнесу та громадян. Ті ж самі розробники GPS-навігаторів, поєднуючи геодані доріг з інформацією про ремонти, можуть більш точно повідомляти водіїв щодо ремонтних робіт на дорогах та рекомендувати більш оптимальний маршрут.

Геодані можуть підвищити точність збирання, систематизації й аналізу даних про автомобільні дороги, об’єкти та споруди на них, транспортні потоки та події і допоможуть краще аналізувати і планувати роботу балансоутримувачам доріг. Вони спростять аналіз, скільки кілометрів доріг по кожній області уже відремонтовано і за яку суму коштів. Використання цих даних аналітичним порталом "Прозора інфраструктура" допоможе замовникам робіт в областях, а також Укравтодору та Міністерству інфраструктури здійснювати якісний контроль за виконанням планів ремонту та будівництва доріг, покращити управління дорожнім господарством, забезпечити якісне планування.

Помітили небезпечну ділянку на дорозі чи зламаний знак? Можна скористатися геокалькулятором з мобільного і автоматично встановити геодані цієї ділянки для передачі інформації Укравтодору для подальшого усунення проблеми. Окрім цього, сервіс допоможе краще встановити власне місцезнаходження на дорозі. Це особливо важливо, якщо необхідно швидко та точно повідомити про нього за допомогою голосового зв’язку екстреним службам у надзвичайних ситуаціях.

Пошук

Закрити

Цей портал використовує cookies для того, щоб зробити перегляд зручнішим для Вас. Користуючись порталом, Ви погоджуєтесь на використання cookies.

Закрити